ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInformatyzacja w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


MATERIAŁY PROBLEMOWE
12.12.2014r. 13:55

System zarządzania obiegiem dokumentów pozwolił Grupie Danone zaoszczędzić 500 tys. zł. Rozwiązanie wdrożyła Grupa Arcus
02.09.2014r. 14:00

Polski sektor energetyczny to branża, która zinformatyzowała się już bardzo dawno. Jednak nowe wymagania wynikające z szybko zmieniającego się otoczenia gospodarczego, a także nieznane wcześniej zachowania klientów wymuszają konieczność szybkiego unowocześnienia działających systemów.
Autor: Andrzej Szopa, Oracle Polska
21.08.2014r. 14:00

Obszar IT w branży energetycznej cechuje się szczególnie rozproszonym bogactwem silosowych aplikacji, realizujących nierzadko pokrywające się funkcjonalności. Stan taki w oczywisty sposób nie sprzyja prawidłowej, ukierunkowanej optymalizacji kosztów związanych z eksploatacja oraz utrzymaniem architektury systemów. Składają się one z różnorodnych komponentów, łączonych ze sobą na zasadzie „spaghetti” – bezpośrednich hermetycznych interfejsów realizujących międzykomponentowe przepływy integracyjne punkt do punktu.
Autor: Wojciech Szczepanek
31.07.2014r. 11:45

Ostatnia dekada w polskiej energetyce przyniosła szereg zmian w funkcjonowaniu rynku i strukturach podmiotów na nim operujących. Byliśmy świadkami unbundlingu i konsolidacji koncernów energetycznych. Na rynku pojawiło się także szereg nowych uczestników – od 2010 r. rośnie liczba przedsiębiorstw OSDn. Swoją aktywność systematycznie zwiększają niezależni sprzedawcy energii posiadających oferty tak dla firm, jak i gospodarstw domowych. Zarówno te, jak i planowane zmiany o znaczeniu fundamentalnym w obszarze rozwoju rynku energii w Polsce nie pozostały bez wpływu na kierunki inwestycji w obszarze IT.

-- Artykuł promocyjny --
Jarosław Zarychta, dyrektor ds. rozwoju biznesu i zarządzania projektami w Pionie Utilities Sygnity SA
31.07.2014r. 10:55

Business Intelligence to proces przekształcania danych w informacje, a te mają kluczowe znaczenie dla budowania przewagi konkurencyjnej spółki. Właściwie przetworzone dane, dostarczone w odpowiednim czasie do decydentów, mają strategiczne znaczenie przy podejmowaniu kluczowych decyzji. To właśnie może stanowić o przewadze spółki nad konkurencją.
Autor: Wojciech Szczepanek
28.05.2014r. 13:11

W artykule omówiono zagadnienia związane z systemami informatycznymi wspierającymi wytwarzanie ciepła i energii elektrycznej. Jak pokazano na dwóch przykładach, zastosowanie takich systemów może przynieść znaczący wzrost produkcji energii elektrycznej w skojarzeniu i przez to obniżyć energochłonność produkcji ciepła użytkowego.
Autor: dr inż. Robert Cholewa - „ENERGOPOMIAR” Sp. z o.o., Zakład Techniki Cieplnej ("Energetyka Cieplna i Zawodowa" - nr 3/2014)
25.11.2013r. 01:51

Każde przedsiębiorstwo bez wyjątku, w tym również przedsiębiorstwa z sektora energetycznego, funkcjonuje w oparciu o realizację szeregu procesów biznesowych, które wymagają nieustannego doskonalenia i monitorowania. Przedsiębiorstwa, które przy pomocy systemów IT opanują to trudne zadanie, będą w stanie dostosowywać swoje procesy biznesowe bez zbędnej zwłoki i z zamierzonym efektem.
Autorzy artykułu: Zbigniew, analityk biznesowy pracuje w Firmie Proximus S.A.
Zbigniew.Gala@Proximus-IT.pl
www.proximus-it.pl

Remigiusz Wasilewski
Analityk Biznesowy pracuje w Firmie Proximus S.A.
Remigiusz.Wasilewski@proximus-it.pl
www.proximus-it.pl
20.11.2013r. 19:35

Artykuł sponsorowany

Sektor energetyczny jest niezwykle specyficznym obszarem gospodarki. Jak nigdzie indziej konieczność niezawodności stałych dostaw, obsługi milionów klientów, wymagań technicznych w wytwarzaniu i przesyle energii łączy się z działaniami rynkowymi, konkurencją, monitorowaniem procesów i rozliczeniami. A wszystko to przy codziennych, wielkich obrotach wolumenowych dostaw i wielkich przepływach finansowych.
Transition Technologies
02.09.2013r. 12:21

dr inż. Krzysztof Billewicz, Katedra Energoelektryki Politechniki Wrocławskiej
W artykule opisano najprostsze metody pokonania przez cyberprzestępcę pierwszej linii w dostępie do sieci informatycznej przedsiębiorstwa. Artykuł napisany jest w celu przeprowadzenia kontroli wszystkich ważnych aplikacji w przedsiębiorstwach energetycznych oraz szczególnego uczulenia pracowników na występujące zagrożenia.
("Energetyka" - lipiec 2013)
16.08.2013r. 06:30

Głównym wyzwaniem w procesie integracji systemu dystrybucyjnego dawnego GZE z systemem TAURON Dystrybucja jest połączenie wszystkich 11 oddziałów w jeden organizm o tej samej kulturze i wartościach. Chodziło nam o to, by przenieść najlepsze rozwiązania stosowane przez poszczególne oddziały spółki na resztę obszaru działalności firmy.
Z Piotrem Kołodziejem, prezesem Tauron Dystrybucja rozmawia Jacek Balcewicz ("Energia Gigawat" – nr 6-7/2013)cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE