ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInformatyzacja w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


MATERIAŁY PROBLEMOWE
15.09.2016r. 05:04

Andrzej Szopa, Prezes Zarządu EUVIC Energia
Obecnie na rynku usług informatycznych dostępne są rozwiązania, wspierające praktycznie wszystkie procesy biznesowe Klientów. Jednak, czy zawsze powstaje konieczność budowania własnego, skomplikowanego systemu np. klasy Customer Information System (CIS)? Rynek energii w Polsce stale się rozwija, ewoluuje, a wraz z nim pojawiają się coraz bardziej profesjonalne narzędzia informatyczne. To już chyba najwyższy czas na CLOUD BILLING!

17.11.2015r. 13:43

Bez odpowiednio prowadzonych działań marketingowych, firmy zajmujące się obrotem energią elektryczną będą powoli traciły swoich klientów i to zapewne tych najbardziej wartościowych. Z drugiej strony tradycyjne podejście do marketingu, które polega na kierowaniu tego samego przekazu do wszystkich klientów lub do poszczególnych segmentów, nie jest już zbytnio efektywne. Potwierdzają to liczne przykłady i wypowiedzi przedstawicieli z branży.
20.08.2015r. 13:48

Artykuł przedstawia zmiany, które muszą zajść na rynku gazu ziemnego w celu dostosowania go do nowych regulacji prawnych. W niniejszym artykule zostały poruszone zagadnienia, potrzeby i problemy techniczne jakie mogą pojawić się przy wdrożeniach i budowie takiego modelu rynku i wskazane zostały obszary gdzie kluczowa jest rola systemów informatycznych w procesie obsługi działalności na rynkach gazu.
Autorzy: Konrad Świrski, Robert Magier, Arkadiusz Piłat, Urszula Kwiatkowska ("Rynek Energii" - czerwiec 2015)
30.07.2015r. 12:00

Fundamentalne zmiany na rynku energii, trwająca liberalizacja i wzrost konkurencyjności, wymóg dostosowania się do polityki UE, wzrost zapotrzebowania na energię, konieczność zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego i ciągłości dostaw energii przy jednoczesnym starzeniu się jednostek wytwórczych, potrzeba optymalizowania kosztów utrzymania i modernizacji infrastruktury to niektóre aspekty stanowiące duże wyzwanie dla firm z sektora energetycznego. Analityka, nie tylko ta Big Data, ale również tradycyjnie rozumiana „Enterprise Analytics” może w istotny sposób przyczynić się do efektywnego zarządzania zmianą w nowoczesnym przedsiębiorstwie energetycznym.
Grzegorz Mikulski, Senior Business Development Manager, SAS Institute
26.05.2015r. 10:00

Zadam więc przewrotne pytanie, czy zatem w sektorze energetycznym nie są prowadzone żadne analizy? Skąd to założenie? Proszę pozwolić, że wyjaśnię (na przykładach) poniżej.
Autor: Przemysław Sobieszczuk, SAS Institute, przemyslaw.sobieszczuk@sas.com, www.sas.com/poland
11.03.2015r. 14:13

Śp. prof. dr hab. inż Jacek Malko, Politechnika Wrocławska
Rosnące ryzyko cyberataków na sektor dostaw energii stwarza dla operatorów systemów informatycznych infrastruktury energetycznej zagrożenie, którego nie sposób zlekceważyć. Problem cyberbezpieczeństwa w energetyce stał się „tematem okładkowym” („cover-story”) wydania specjalnego magazynu firmy medialnej PennWell - Power Engineering International z października 2014 r.
dr inż. Henryk Wojciechowski, Instytut Energoelektryki, Politechnika Wrocławska ("Nowa Energia" - nr 1/2015)
24.02.2015r. 06:00

Deklaratywnie problem „jakości danych” w energetyce nie istnieje. Według użytkowników biznesowych jakość danych jest na tyle dobra, na ile dobra być może i nic więcej nie da się zrobić. Tak zazwyczaj wygląda rozmowa na temat możliwości współpracy w tym obszarze. Wypowiedzi przedstawicieli departamentów informatyki są bardziej zróżnicowane. Zazwyczaj scenariusz wygląda tak, że klient zamawia usługę tzw. jednorazowego czyszczenia danych. Efektem ma być porządek. Nie na tym jednak polega zasadniczy uzysk z projektu. Jest on obecny w kolejnym kroku, a mam tu na myśli cykliczny mechanizm weryfikacji jakości danych.
Przemysław Sobieszczuk, SAS Institute
04.02.2015r. 14:00

Biling, CRM, ERP to kolejne systemy wdrażane przez IT, które w założeniu mają usprawnić prowadzenie biznesu. Trwające miesiącami wdrożenia konkretnych rozwiązań informatycznych, szkolenia użytkowników z ich funkcjonalności, testy, procedury odbioru. Na końcu może się okazać, że jednak nie o to chodziło stronie biznesowej, że jakieś pole w aplikacji powinno uzupełniać się automatycznie, że dane powinny być dostarczane z systemu X a nie Y. Co wtedy?
Autor: Wojciech Szczepanek
12.12.2014r. 13:55

System zarządzania obiegiem dokumentów pozwolił Grupie Danone zaoszczędzić 500 tys. zł. Rozwiązanie wdrożyła Grupa Arcus
02.09.2014r. 14:00

Polski sektor energetyczny to branża, która zinformatyzowała się już bardzo dawno. Jednak nowe wymagania wynikające z szybko zmieniającego się otoczenia gospodarczego, a także nieznane wcześniej zachowania klientów wymuszają konieczność szybkiego unowocześnienia działających systemów.
Autor: Andrzej Szopa, Oracle Polskacire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE