ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInformatyzacja w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Deutsche Welle: Europa niewystarczająco dba o cyberbezpieczeństwo. Zagrożona m .in. energetyka
15.02.2019r. 14:11

Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa spotkali się z urzędnikami rządowymi przed Konferencją Bezpieczeństwa w Monachium w celu omówienia luk w ochronie krytycznej infrastruktury energetycznej w cyberprzestrzeni - czytamy w BiznesAlert.pl.
Niemcy obawiają się, że Internet mógłby zostać użyty przez nieprzyjacielskie siły, by sparaliżować krytyczną infrastrukturę, a według specjalistów. - Brakuje nam jednego organu odpowiedzialnego za cyberbezpieczeństwo. Potrzebujemy agencji do zorganizowania wszystkich reakcji na potencjalne ryzyko - powiedział Oliver Rolofs, współzałożyciel konferencji, która jest prologiem, Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa (MSC).
W dziedzinie cyberbezpieczeństwa Unia Europejska pozostaje w tyle za rywalami. Patryk Pawlak, koordynator projektów cybernetycznych w Instytucie Badań nad Bezpieczeństwem Unii Europejskiej (EUISS) powiedział: - Jedynym powodem, dla którego uważamy, że UE pozostaje w tyle, jest fakt, że dane UE są bardzo trudne do zebrania między państwami członkowskimi. Poza tym statystyki często nie pokazują inwestycji w tworzenie właściwego środowiska, zdolności człowieka, przygotowania warunków społeczno-ekonomicznych i pracy nad względami etycznymi. Dobrym znakiem jest to, że Komisja Europejska zadeklarowała, że planuje zainwestować około 20 miliardów euro rocznie w sztuczną inteligencję w ciągu następnej dekady. Jest to nadal tylko o połowę mniej niż USA, ale jest to ogromny wzrost - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl Pawlak.
Deutsche Welle , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE