ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInformatyzacja w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wyciekły dokumenty dotyczące niemieckiej elektrowni jądrowej Fessenheim
02.11.2018r. 13:11

Hakerzy włamali się do komputerów jednej z francuskich firm uzyskując dostęp do poufnych dokumentów dotyczących elektrowni jądrowych i więzień. Według mediów część informacji znaleziono na wynajętym serwerze w Niemczech - czytamy w BiznesAlert.pl.
Media francuskie i niemieckie podają, że tysiące poufnych dokumentów dotyczących elektrowni jądrowych, więzień i sieci tramwajowych zostało skradzionych po atakach cybernetycznych na francuską firmę Ingerop. Według Süddeutsche Zeitung i Le Monde nielegalnie skradziono ponad 65 GB danych spółki.

Rzeczniczka Ingerop stwierdziła, że łupem padło ponad 11 tys. plików dotyczących różnych projektów. Jak twierdzą media, hakerzy wykradli plany lokalizacji kamer video w więzieniu o zaostrzonym rygorze, dokumenty dotyczące planowanego składowiska dla odpadów radioaktywnych w północno-wschodniej Francji a także dane osobowe ponad 1 tys. pracowników Ingerop. Niektóre dokumenty dotyczyły również niemieckiej elektrowni jądrowej Fessenheim.
Według Ingerop, że nie wszystkie z wykradzionych planów zostały zrealizowane. Spółka poinformowała klientów o wprowadzeniu odpowiednich środków bezpieczeństwa. Od kilku miesięcy Ingerop jest krytykowana przez aktywistów sprzeciwiających się energetyce jądrowej. Firma chce uczestniczyć w budowie składowiska odpadów radioaktywnych w Lorraine, czyli zaledwie 125 km od granicy z Niemcami - czytamy w BiznesAlert.pl.
Deutsche Welle , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE