ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInformatyzacja w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Departament Energii USA przyzna dotację na poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego infrastruktury energetycznej
09.10.2018r. 11:55

Departament Energii Stanów Zjednoczonych przyzna dotację w wysokości 28 mln dolarów na badania i rozwój narzędzi oraz technologii nowej generacji, których celem jest poprawa bezpieczeństwa cybernetycznego krytycznej amerykańskiej infrastruktury energetycznej, w tym: sieci elektrycznej, infrastruktury naftowej a także gazowej - czytamy w BiznesAlert.pl.
"Ochrona krajowych systemów dostarczania energii przed cyber-zagrożeniami jest najwyższym narodowym priorytetem" - poinformował amerykański sekretarz ds. energii Rick Perry w oświadczeniu amerykańskiego Departamentu Energii. "Nagrody te pobudzą kolejny poziom innowacji koniecznych do zwiększenia odporności cybernetycznej, zapewniając, że krytyczna infrastruktura energetyczna kraju będzie w stanie wytrzymać potencjalne ataki cybernetyczne, a jednocześnie nadal będzie przesyłać prąd" - zauważył sekretarz Perry.

Nagrody finansowe przyznane zwycięskim projektom badawczo-rozwojowym wyniosą 28 mln dolarów, zostaną zapewnione przez Departament Cyberbezpieczeństwa dla Dostarczania Energii (CEDS) Urzędu ds. Bezpieczeństwa Cybernetycznego, Bezpieczeństwa Energetycznego i Reagowania w sytuacjach kryzysowych (CESER). Zadaniem wyróżnionych projektów jest stworzenie i wprowadzenie innowacyjnych technologii, które pomogą zapobiegać cyberatakom, wykrywać je i łagodzić ich skutki.

"Zespoły będą dążyć do stworzenia innowacyjnych rozwiązań, takich jak przeprojektowanie obecnej architektury, która naraża sieć energetyczną na zagrożenia cybernetyczne, tak aby istniejące i przyszłe systemy dostarczania energii mogły wykrywać wrogie działania i dostosowywać się do trudności w funkcjonowaniu przy jednoczesnym wspieraniu funkcji krytycznych" - oświadczyło DOE.
Przygotowany prze DOE "wieloletni plan na rzecz cyberbezpieczeństwa sektora energetycznego" ma na celu wzmocnienie obecnych systemów dostarczania energii, a jednocześnie opracowanie "rozwiązań zmieniających reguły gry", które stworzą bezpieczne, odporne i mogące bronić się samodzielnie systemy energetyczne przyszłości.

Podczas największych spadków cen ropy naftowej w 2015 i 2016 roku, firmy naftowe obniżając koszty ograniczały inwestycje w cyberbezpieczeństwo, podczas gdy hakerzy stali się coraz bardziej pomysłowi i odważniejsi - twierdzą eksperci ds. bezpieczeństwa. Projekty mające na celu wzmocnienie sieci i cybernetycznych systemów ochrony przez wiele lat były niedoceniane i niedofinansowane. Obecnie większość zespołów zajmujących się bezpieczeństwem jest zbyt okrojona i pozbawione technologii mogącej skutecznie monitorować i zapobiegać cyberatakom - czytamy w BiznesAlert.pl.
Oilprice.com , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE