ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInformatyzacja w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

USA planują wprowadzić kary dla hakerów atakujących krytyczną infrastrukturę na zlecenie innych państw
06.08.2018r. 09:13

Jak czytamy w BiznesAlert.pl, jest to odpowiedź na zagrożenie widoczne w przypadku penetracji zabezpieczeń sektora energetycznego ujawnionych niedawno przez Wall Street Journal.
Amerykańska energetyka jest celem ataków z Rosji, Chin, Iranu i Korei Północnej. Wymusiło to na rządzie USA poszukiwanie nowych sposobów na odstraszanie hakerów zatrudnionych przez te państwa. Oficjele pytani przez WSJ potwierdzają, że w czerwcu doradcy prezydenta zapowiedzieli konieczność przygotowania kraju na "katastroficzne braki zasilania" wskutek cyberataku.

Rada Doradcza Narodowej Infrastruktury, w której skład wchodzą szefowie spółek zarządzających infrastrukturą krytyczną, zaapelowała o przygotowanie lokalnych zapasów w celu uniknięcia masowych migracji w wyniku blackoutu.
Rosyjscy hakerzy z grupy zwanej Dragonfly albo Energy Bear złamali system bezpieczeństwa SCADA w sektorze energetycznym USA, ale nie wykorzystali dostępu do ingerencji w jego funkcjonowanie. Rosja odrzuciła oskarżenia o próby ataku na infrastrukturę tego rodzaju. Mimo to, na Ukrainie doprowadziła do szeregu usterek w sieci elektroenergetycznej w czasie walk na wschodzie kraju.

Jeden z pomysłów zakłada zatrudnianie żołnierzy-hakerów do ochrony określonej infrastruktury krytycznej. Istnieje jednak ryzyko, że niewłaściwie zinterpretują atak, albo będą na przegranej pozycji, bo USA są bardziej skomputeryzowane od ich przeciwników. Najtrudniejsza jest identyfikacja rzeczywistego źródła ataku - czytamy w BiznesAlert.pl.
Wall Street Journal , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE