ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInformatyzacja w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prawdopodobnie to Rosja stoi za atakami na niemieckich dostawców energii
21.06.2018r. 15:02

- To najpewniej Rosja stoi za szerokimi atakami na niemieckich dostawców energii, które miały miejsce w zeszłym tygodniu - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl szef niemieckiego wywiadu Hans-Georg Maassen w rozmowie z dziennikarzami.
Rosja stale zaprzecza, jakoby hakowała infrastrukturę w innych krajach. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow poproszony o skomentowanie słów Maassena stwierdził, że ten "nie wie o czym mówi". - Powinni pokazać fakty - powiedziała Maria Zacharowa, rzeczniczka rosyjskiego ministerstwa energii.

Niemiecka agencja ds. cyberbezpieczeństwa (BSI) nazwała atak hakerski z 13 czerwca pseudonimem "Wściekły niedźwiedź". Polegał on na włamywaniu się hakerów do systemów niemieckich koncernów energetycznych. Agencja już w zeszłym roku ostrzegała przed podobnym atakiem, teraz poinformowała, że cyberprzestępcom udało się włamać do systemów tylko kilku firm. Maassen nie powiedział dokładnie ile firm padło ofiarą cyberataku, a BSI zapewnia, że obecnie sytuacja jest pod kontrolą.
USA również oskarżyły Rosję o cyberataki na system energetyczny. Szef niemieckiej dyplomacji Heiko Maas również oświadczył, że Rosjanie są odpowiedzialni za atak na niemieckie ministerstwo spraw zagranicznych, który został wykryty w grudniu zeszłego roku - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE