ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInformatyzacja w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

CIA: za cyberatakami na ukraińskie firmy energetyczne stali rosyjscy wojskowi hakerzy
16.01.2018r. 09:02

Jak podała agencja Interfax, powołując się na doniesienia amerykańskiego Washington Post, amerykańska CIA uważa, że za cyberatakami przeciwko Ukrainie w 2017 r. stoją rosyjscy wojskowi hakerzy. Celem ich działań było zakłócenie systemu finansowego państwa ukraińskiego, które jest w stanie wojny z lojalnymi wobec Kremla separatystami, okupującymi Donbas - czytamy w BiznesAlert.pl.
Zgodnie z raportem CIA, na który powołuje się Washington Post, wirus NotPetya, został stworzony przez agencję szpiegowską Chief Intelligence Directorate (GRU). Szkodliwe oprogramowanie zaatakowało komputery ukraińskich banków, firm energetycznych, lotnisk i wyższych urzędników państwowych w czerwcu 2017 r. Gazeta przypomina również, że wirus zainfekował systemy komputerowe w Danii, Indiach i Stanach Zjednoczonych. Jednak ponad połowa jego ofiar znajdowała się na Ukrainie.
- Ataki odzwierciedlają rosnącą agresywność Rosji w cyberprzestrzeni, w ramach większej doktryny "wojny hybrydowej", która łączy tradycyjne środki wojskowe z cyber narzędziami, aby osiągnąć cel, jakim jest dominacja w regionie - powiedział Robert Hannigan, były szef brytyjskiej agencji wywiadowczej GCHQ. CIA odmówiła komentarza do powyższej sytuacji - czytamy w BiznesAlert.pl.
Interfax , BiznesAlert

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: max 17.01.2018r. 09:19
Strategiczne obszary gospodarki i Państwa winny być fizycznie odcięte od ogólnodostępnej sieci - wiem to trudne ale... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE