ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInformatyzacja w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Energa-Operator wniosła pozew wzajemny przeciwko spółkom Arcus oraz T-matic Systems
08.12.2017r. 19:12

Energa-Operator wniosła do sądu pozew wzajemny przeciwko spółkom Arcus oraz T-matic Systems, w którym dochodzi od pozwanych zapłaty kwoty 157,1 mln zł z odsetkami - podał Arcus w komunikacie.
Pozew - jak podano - został wniesiony "tytułem naprawienia rzekomej szkody poniesionej przez Energę w związku z zawarciem i realizacją przez powodów na rzecz Energi kilku umów realizacyjnych na dostawę oprogramowania i uruchomienie infrastruktury licznikowej.

"Na ogólną sumę dochodzonego pozwem wzajemnym roszczenia kwota 156.060.200 zł obejmuje wysokość kar umownych naliczonych przez Energę z kilku niezależnych od siebie tytułów" - podano w komunikacie.

Arcus poinformował, że wniesienie przez Energę pozwu wzajemnego nastąpiło w związku z wcześniejszym powództwem odszkodowawczym Arcusa i T-matic Systems przeciwko Enerdze i stanowi kolejny element "wielopłaszczyznowego" sporu prawnego powstałego między stronami.
25 września Arcus informował o wniesieniu do Sądu Okręgowego w Gdańsku pozwu przeciwko Energa-Operator S.A., w którym emitent oraz T-matic Systems S.A. dochodzą łącznie od Energi zapłaty kwoty 174,1 mln zł z odsetkami "tytułem naprawienia szkody poniesionej w następstwie bezprawnego i zawinionego popełnienia przez Energę czynu niedozwolonego/czynu nieuczciwej konkurencji".

3 października Arcus podał, że - z uwagi na ograniczenie dostępu do finansowania zewnętrznego ze względu na spór z Energa-Operator SA - podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych we wszystkich obszarach działalności.

Arcus jest dostawcą rozwiązań oraz zintegrowanych systemów zarządzania dokumentem i korespondencją masową.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE