ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInformatyzacja w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PSE planuje stworzenie jednostek, które zwiększą cyberbezpieczeństwo operatora
13.03.2017r. 13:19

Jak poinformował BiznesAlert.pl, w trakcie prezentacji strategii spółki na lata 2017-2019 prezes Polskich Sieci Elektroenergetycznych Eryk Kłossowski szczególną uwagę poświęcił zagrożeniu cyberatakami.
- Cyberataki to nie mrzonka. To nie science fiction, ale realna rzeczywistość i każdy operator infrastruktury krytycznej może doznać kolosalnych skutków dla systemu IT/OT - mówił prezes PSE.

W tym celu zapowiedział utworzenie przez PSE odpowiednich jednostek, które mają pomóc zwiększyć cyberbezpieczeństwo operatora.
- Chcemy przekonać interesariuszy do myślenia o fizycznym bezpieczeństwie sieci elektroenergetycznych na zasadzie solidarności. Chcemy zbudować przekonanie, że bezpieczeństwo naszych linii i stacji to nie tylko sprawa PSE czy jakiejś spółki która powinna sobie poradzić, ale sprawa całego państwa wszystkich organów administracji, wszystkich służb - mówił cytowany przez BiznesAlert.pl Kłossowski.
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE