ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInformatyzacja w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGNiG wybrało ofertę SAP Polska za 100 mln zł jako najkorzystniejszą na dostawę licencji
17.01.2017r. 16:45

W przetargu na dostawę oprogramowania oraz udzielenie licencji, sublicencji lub zapewnienie udzielenia licencji przez producenta na oprogramowanie SAP lub równoważne oraz świadczenie usług serwisowych jako najkorzystniejszą PGNiG wybrał ofertę SAP Polska o wartości 100,3 mln zł brutto - podała spółka na stronie internetowej.
PGNiG 14 grudnia 2016 r. ogłosiło przetarg na "Dostawę oprogramowania oraz udzielenie licencji, sublicencji lub zapewnienie udzielenia licencji przez producenta na oprogramowanie SAP lub równoważne oraz świadczenie usług serwisowych na to oprogramowanie". Przetarg odbywał się według procedury otwartej, a termin składania ofert ustalono na 28 grudnia.

Zgodnie z opisem zamówienia obejmowało ono poza dostawą oprogramowania SAP typu ERP, z którego korzysta większość spółek z grupy PGNiG, także dostawę oprogramowania SAP typu biling: IS-U-SAP Utilities.

Do ogłoszonego przez PGNiG przetargu odwołanie do KIO wniosła spółka Krajowa Agencja Informacyjna INFO, która uważała m.in., że połączenie zakupu licencji SAP w zakresie ERP, jak i funkcjonalności bilingowych jest działaniem nieuzasadnionym. KAI INFO w odwołaniu wskazywała, że oprogramowanie IS-U-SAP Utilities jest tylko jednym z wielu systemów obsługujących w grupie PGNiG systemy bilingowe.

Zgodnie z informacjami ze strony PGNiG zawiadomienie o wpłynięciu odwołania spółki KAI Info wg rozdzielnika dostały: SAP Polska, Sygnity i Asseco Poland.

Do postępowania odwoławczego po stronie PGNiG przystąpił Comarch Polska twierdząc, że ma interes w tym, aby odwołanie KAI Info zostało oddalone.
KAI Info pismem z dnia 27 grudnia 2016 r. wycofało jednak złożone odwołanie i termin składania ofert wyznaczony pierwotnie na 28 grudnia został utrzymany.

Ofertę w przetargu złożył jedynie SAP Polska. Opiewała ona na 100,3 mln zł brutto. Budżet zamawiającego był ustalony na 110,2 mln zł brutto.

W grudniu biuro prasowe PGNiG informowało PAP, że spółka przygotowuje się do przetargu na centralizację systemów bilingowych, który ma być postępowaniem otwartym. O sposobie realizacji i trybie postępowania zdecydują prace konsultingowe prowadzone w 2017 r. w ramach Programu Budowy Systemu do Obsługi Klienta.

Przedstawiciele branży IT od kilku lat czekają na przetarg na centralizację bilingów w PGNiG. W ich ocenie ma to być jedno z największych w ostatnich latach wdrożeń w branży utilities.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE