ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInformatyzacja w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kolejny krok grup energetycznych w sprawie potencjalnej inwestycji w Polimex-Mostostal
27.12.2016r. 16:28

Energa, Enea, PGE i PGNiG zawarły z Polimex-Mostostal list intencyjny w sprawie potencjalnej inwestycji w Polimex oraz zapowiedziały przystąpienie do rozmów w celu wypracowanie szczegółowych parametrów transakcji - podały spółki w komunikatach.
27 grudnia 2016 r. Enea, Energa, PGE, PGNiG oraz Polimex-Mostostal podpisały list intencyjny, w którym inwestorzy wyrazili zamiar rozważenia potencjalnej inwestycji w Polimex oraz na podstawie którego przystąpili do rozmów z Polimex mających na celu wypracowanie szczegółowych parametrów transakcji - czytamy w komunikatach grup energetycznych.

Jednocześnie w tym samym dniu inwestorzy skierowali do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o wydanie zgody przez Prezesa UOKiK na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu wspólnej kontroli nad Polimex.

Przypominamy, że 6 grudnia PGNiG, PGE, Enea, Energa poinformowały o rozpoczęciu rozmów w sprawie zaangażowania kapitałowego w Polimex oraz wypracowania potencjalnego modelu współpracy. Wcześniej Polimex zapowiedział prywatną emisję do 150 mln akcji o wartości maksymalnej 300 mln z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Decyzję w sprawie ma podąć zaplanowane na 28 grudnia nadzwyczajne zgromadzenie spółki.
Polimex Mostostal realizuje inwestycje budowy nowych bloków energetycznych dla PGE w Opolu i dla Enei w Kozienicach. Ostatnio spółka zawarła aneks do umowy dotyczącej budowy bloku w Kozienicach, na podstawie którego termin zakończenia realizacji inwestycji zostaje przesunięta na 19 grudnia 2017 roku.

Po trzech kwartałach 2016 roku Polimex zanotował 45 mln zł straty netto przy 2 mld zł przychodów. 19,4 proc. akcji spółki posiada PKO TFI, 17,4 proc. Bank Pekao, a 6,94 proc. Agencja Rozwoju Przemysłu.

KOMENTARZE ( 4 )


Autor: wojtek 27.12.2016r. 21:39
Ciekawe, że te cztery pierwsze spółki płaczące, że nie mają na własne inwestycje rozwojowe lub odtworzeniowe, tak... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Algaz 27.12.2016r. 22:28
Prezes UOKiK-u z fotela spadnie czytając taki wniosek.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: daleki mazowszanin 27.12.2016r. 22:29
Dlaczego PGNiG ma budować bloki węglowe???
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 28-12-2016r. 08:09 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE