ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInformatyzacja w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Broda: Tauron selektywnie zmodernizuje swoje bloki 200 MW
10.11.2016r. 17:02

- Chcemy selektywnie zmodernizować posiadane dziesięć bloków 200 MW - powiedział portalowi CIRE Jarosław Broda, wiceprezes zarządu Taurona ds. zarządzania majątkiem i rozwoju.
EC Stalowa Wola będzie elastycznie odpowiadał na zapotrzebowanie systemu

- Elektrociepłownia w Stalowej Woli to modelowy przykład problemów i błędów w zarządzaniu inwestycją. Po pierwsze od strony ekonomicznej i komercyjnej obiekt ten był projektowany na zupełnie inne warunki pracy niż dzisiaj znajdujemy na rynku. To były warunki pracy stabilnej, duży czas pracy bloku, a w konsekwencji duże zapotrzebowanie na gaz i duża produkcja energii elektrycznej. Dzisiaj widzimy dużą zmienność, dużą ilość źródeł odnawialnych, co powoduje , że powinien być zupełnie inny charakter kontaktu wokół tego bloku. W tym obszarze odnieśliśmy duży sukces. Wraz z naszymi partnerami z PGNiG wypracowaliśmy zupełnie nowe podejście do kontraktów handlowych, co pozwoli nie tylko wprowadzić ten blok do pracy, ale pozwoli mu na rentowną prace, dlatego, że będzie on elastycznie odpowiadał na zapotrzebowanie systemu. Drugi obszar problemów to problemy techniczne, a przede wszystkim znaczące opóźnienie projektu. Generalny wykonawca projektu nie był w stanie określić nawet, kiedy zakończy inwestycję. Stąd też decyzja o wypowiedzeniu umowy. Do dnia dzisiejszego zakończyliśmy inwentaryzacje, ostatnie raporty są w podpisie i mamy plan zakończenia tej inwestycji. Mogę powiedzieć że w 2019 r. z duża pewnością popłynie pierwsza energia i ciepło z tej elektrociepłowni - powiedział Jarosław Broda.

Zainstaluj wtyczkę (playera) formatu Adobe FlashTauron selektywnie zmodernizuje swoje bloki 200 MW

- Nasza nowa strategia zwróciła uwagę na to, że świat energetyki bardzo się zmienił. Mamy większą niepewność, mniejszą stabilność, inne wymagania wobec pracujących jednostek. Dlatego też pracujemy obecnie w grupie nad tym, w jaki sposób nasze jednostki 200 MW, których mamy aż dziesięć, dostosować do tego zmieniającego się rynku w taki sposób, żeby rentownie na nim działy. Naszym pomysłem jest ich selektywna modernizacja pod kontem BAT i zwiększania elastyczności. Selektywna dlatego, że obejmie ona tylko te bloki, które system będzie potrzebował, natomiast pozostałe będą zmodernizowane w minimalnym zakresie po to, aby zapewnić moc szczytową wymagana przez Operatora Systemu Przesyłowego.

Zainstaluj wtyczkę (playera) formatu Adobe Flash


KOMENTARZE ( 3 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Energetyk 50 11.11.2016r. 07:14
Jeśli musicie go kończyć to życzę sukcesu w realizacji. To trudny projekt, także mało rentowny w produkcji energii... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 2 | Najnowsza odpowedź: 12-11-2016r. 17:16 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE