ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInformatyzacja w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


INFORMATYZACJA W ENERGETYCE

Wg badań Gartner Group 80% projektów wdrożeniowych systemów ERP kończy się niepowodzeniem. Nie oznacza to bynajmniej, że systemy nie zostały w ogóle wdrożone. Jako niepowodzenie traktowane było w tych badaniach przekroczenie zaplanowanego czasu wdrożenia lub budżetu. Co ciekawe, w każdym z tych przypadków powodem niepowodzenia nie był system (technologia) czy stosowana metodyka wdrożenia lecz tzw. czynnik ludzki.

We wcześniejszych odcinkach zwróciliśmy Państwa uwagę na takie kluczowe elementy projektu wdrożeniowego jak: profesjonalne zarządzanie projektem, zasady budowy zespołów projektowych czy zarządzanie zmianą, po to by wykazać, że sukces projektu wdrożeniowego zależy od wielu czynników, a nie tylko od jakości wybranego systemu ERP.

Według IMG najbardziej krytycznym czynnikiem decydującym o powodzeniu wdrożenia systemu ERP jest zdefiniowanie celów biznesowych. Bez tego elementu efekty przedsięwzięcia są dziełem przypadku. Technologia to tylko narzędzie i jej wykorzystanie trzeba zaprojektować.cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE